PL
Prospectum Prospectum Prospectum Prospectum
Hlavní stránka / Zprávy / 2012 daňové úlevy - vzdělání, důchody, pojištění

2012 daňové úlevy - vzdělání, důchody, pojištění

sobota, 16 Červen 2012

Stejně jako v předchozích letech, i v roce 2012 budou i nadále platit současné daňové úlevy. Vzhledem k tomu, že ne všechny jsou klientům naší společnosti známy, jsme ve spolupráci s finančním poradcem Fincentrum připravili přehled nejdůležitějších slev.

2012 daňové úlevy - vzdělání, důchody, pojištění

Daňové úlevy

Z důvodu metody odpočtu rozdělujeme úlevu na ty, které snižují základ daně, a ty, které snižují daňovou povinnost (odečteno od částky splatné daně). Ty druhé jsou nejznámější široké skupině lidí - v podobě úlevy pro daňové poplatníky, nezaměstnané manželky a děti.

Z výše uvedených příspěvků je třeba věnovat zvláštní pozornost příspěvku na děti, který se vyplácí, i když přesahuje daňovou povinnost (je-li výše splatné daně nižší než hodnota příspěvek, daňový úřad jej vyplatí formou dotace). Na druhé straně, osoby mladší 25 let by se mohly zvláště zajímat o studentský daňový kredit.Odčitatelné daňové kredity

Nejméně známými úlevami mezi zahraničními podnikateli jsou dvě úlevy týkající se životního pojištění a důchodového pojištění. První úleva se vztahuje na ty daňové poplatníky, kteří se rozhodli uzavřít životní pojištění. Pojistné na pojistnou smlouvu tvoří částku osvobozenou od daně, pokud je smlouva uzavřena minimálně na 5 let a důchod se nevyplácí před dosažením věku 60 let. Pokud pětiletá smlouva vyprší před dosažením věku 60 let, musí být podepsána nová smlouva, na kterou bude převeden dosud nashromážděný kapitál. Tato možnost umožňuje klientovi vybrat si fond, který investuje lépe.

Pokud zákazník neobnoví smlouvu a nezaplatí kapitál, bude povinen vrátit odpočet daně (zpětně). Kromě dosažení věku 60 let bude pojistka vyplácena také v případě předčasného úmrtí a v některých případech i invalidity.

Investice do penzijních fondů jsou druhou možností spoření na důchod v souvislosti s povolenkami. Lidé, kteří se rozhodnou ušetřit více než 100 Kč měsíčně a méně než 500 Kč, dostanou dotaci ze státního rozpočtu. Lidé, kteří se rozhodnou provést větší platby, dostanou dotaci až do výše pojistného 500 Kč a výše uvedená částka vytvoří částku bez daně. Na tuto úlevu má nárok pouze osoba mladší 60 let, která bude podléhat českým pojistným předpisům a bude průběžně platit pojistné.

Pokud podnikatel před dosažením věku 60 let přestane vykonávat podnikatelskou činnost a ztratí zdravotní pojištění v České republice, fond vrátí dotaci do rozpočtu z akumulovaného kapitálu a odloženo klientovi budou hrazeny příspěvky s úroky. Pokud však daňový poplatník využil daňovou úlevu současně, bude muset zaplatit daň odečtenou dříve.

Kromě výše zmíněných investičních pobídek jsou nezdanitelnými částkami dary, poplatky za zkoušky zvyšující naše odborné kompetence, které nebyly zahrnuty do nákladů společnosti (např. jazykové certifikáty) a krev darováno v českých stanicích pro dárcovství krve a nemocnicích (platí poměr dárcovství krve).Úleva pro zaměstnavatele

Zaměstnavatelé, kteří se rozhodli vyplatit zaměstnanci bonus ve formě dotace na jeho investici do penzijních fondů, mohou celý bonus zahrnout do provozních nákladů. Takto vyplacený bonus se nezahrnuje do základu zálohy na daň a pojistného na zaměstnance. Pokud zaměstnavatel zaměstnance propustí nebo rezignuje na tuto formu výplaty bonusu, neztratí aktuální srážky.Jak ušetřit, abyste neprohráli?

Lidem, kteří se rozhodnou získat úlevy spojené se spořením, doporučujeme kombinaci obou typů pojištění - životní a penzijní fond s pojistným až do výše 500 Kč. I v případě předčasného ukončení podnikání může klient pouze převést nashromážděný kapitál do další životní politiky (bez investování nových finančních prostředků) a kapitál z penzijního fondu bude vyplacen společně s úroky z investice.


business Kontaktní údaje

Accounting & Outsourcing s.r.o.
Poděbradova 869
547 01 Náchod
Královéhradecký kraj
VAT EU: CZ08236534

Kde zaparkovat auto
kliknutím jej zobrazíte na mapě
+420 776 178 006

Telefonický kontakt s kanceláří:
pondělí - čtvrtek
9:00 - 15:00
pátek
9:00 - 15:00
Návštěva kanceláře je možná POUZE po předchozí domluvě
account_balance_wallet Průměrný kurs valuty

16.04.2024
AUD 15.221 CZK
EUR 25.235 CZK
GBP 29.534 CZK
HUF 0.06396 CZK
PLN 5.808 CZK
SEK 2.169 CZK
USD 23.713 CZK
© 2010 - 2024 Accounting & Outsourcing s.r.o.